Konopie siewne są wykorzystywane w medycynie, kosmetologii oraz przemyśle. To dlatego, że posiadają szereg cennych właściwości dla zdrowia i urody. To rośliny, z których wytwarza się między innymi kosmetyki, balsamy, maści czy oleje. Te ostatnie są prawdziwą skarbnicą cennych witamin oraz minerałów. Olej konopny może być wykorzystany na wiele sposobów. Dzięki swojej uniwersalności znajdzie swoje zastosowanie zarówno  w kuchni, jak i w domowej apteczce. Konopie siewne, choć wyglądem przypominają konopie indyjskie, to posiadają zupełnie inne właściwości. Nie zawierają THC i nie działają halucynogennie.

Dlaczego warto stosować olej konopny?

Wszechobecna chemia w żywności i kosmetykach, sprawia że coraz więcej osób świadomie wybiera naturalne rozwiązania. Wśród tych rozwiązań znajdują się produkty wykonane z konopi siewnych. Produktem, który zasługuje na wyróżnienie jest z pewnością olej konopny, który jest pozyskiwany z nasion konopi siewnych, a jego smak można określić jako nieco gorzki. To właśnie on jest prawdziwą skarbnicą niezbędnych witamin oraz minerałów, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych.

W oleju konopnym znajduje się:

Właściwości oleju konopnego

Olej konopny posiada szereg właściwości leczniczych. Wykazuje działanie przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, antydepresyjne i przeciwbólowe. Pozytywnie wpływa na gospodarkę hormonalną, wzmacnia odporność i chroni organizm przed bakteriami oraz wirusami. Doskonale działa także na alergie i choroby skórne.

Olej konopny posiada działanie nawilżające, dlatego z powodzeniem może zastąpić balsam lub krem podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Nadaje się także do demakijażu albo olejowania włosów.

Oprócz tego, konopny olej znajdzie swoje zastosowanie przede wszystkim w kuchni. To zdrowy składnik, który można dodawać do wielu potraw. Sprawdzi się jako dodatek do sałatek, sosów, a nawet kanapek. Podczas regularnego spożywania oleju, można zauważyć efekty w postaci lepszego samopoczucia, zdrowia, a także wzmocnienia paznokci i włosów.

Olej z konopi można zaliczyć do żywności typu superfood. Trzeba jednak pamiętać o tym, że produktu należy używać wyłącznie na zimno. Po podgrzaniu, traci swoje cenne właściwości. Olej konopny z konopi siewnych stanowi zdrowe, naturalne rozwiązanie, które może skutecznie pomóc z wieloma chorobami i dolegliwościami.

Dlatego warto ugościć ten produkt w swoim domu i regularnie po niego sięgać np. w sklepie konopnym Essenz tutaj: https://www.essenz.pl/collections/oleje-konopne